Adminus
vyoslogo

Vyos - opis rozwiązania

VyOS to specjalistyczna dystrybucja Linuksa zbudowana na Debianie przeznaczona do zarządzania routingiem w dużych sieciach. Zarządzanie jest podobne do stosowanych w Cisco oraz Juniperach.

Specjalizujemy się w wdrożeniach sieciowych opartych na Vyos jak również migracji z innych systemów sieciowych np. CISCO.

Vyos można zainstalować na serwerach jak również jako maszyna wirtualna na platformach VMware i Hyper-V.

 

Przedstawiamy podstawowe  funkcjonalności systemu Vyos

Routing

Oprogramowanie umożliwia konfigurację routing statyczny jak i wdrożenie protokołów routingu jak: RIP, OSPF, BGP

Firewall

Zapora obsługuje tworzenie grup portów,adresów i sieci. Zapora sieciowa działa na wyjście, wejście jak lokalnych zasadach na każdy interfejs oddzielnie

VPN

Moduł VPN obsługuje OpenVPN, PPTP, L2TP over IPsec, Site-to-Site IPsec

DHCP

Moduł DHCP można skonfigurować na routerze jak i włączyć przekierowanie na inny serwer

NAT

Moduł NAT można skonfigurować jako souce na jeden adres IP lub pule adresów IP. Nat typu destynation jest zwykle określany jako przekazywanie ruchu do systemu znajdującego się za zaporą.

Wysoka dostępność - klaster

Vyos wspiera klaster multicast jak i unicast. Protokół VRRP zapewnia redundancję aktywną. Każdy router VRRP ma fizyczny adres IP i adres wirtualny.

Przykład konfiguracji sieci w firmie z wykorzystaniem firewall, VPN serwera oraz routera wewnętrznego. W przykładowym środowisku komputery są w wydzielonej sieci. Jest możliwość podłączenia się do firmy zdalnie jak również połączeń stałych do partnerów biznesowych lub oddziałów firmy.